Projekt Eko paket – PRVU NAGRADU osvojila likovna grupa OŠ braće Radić

Kompanija Tetra Pak i Udruga Lijepa naša provode ekološki projekt Eko paket. Projekt je obuhvatio sedam hrvatskih županija s gotovo 120 prijavljenih radova.
Pobjednici ovogodišnjeg natječaja Eko-paket (u starosnoj skupini 5. - 8. razred osnovne škole i srednjoškolci) i ujedno dobitnici nagrade su naše učenice 7. b razreda Jurja Dragičević, Matea Keča, Gabrijela Miklenić, Ana Rebrović i Antonija Skok sa svojom mentoricom Anom Koncul, prof. likovne kulture. Čestitke curama i mentorici !!!

Nagrađenu stolicu "Proljeće" pogledajte pod opširnije.

STOLICA "PROLJEĆE"

Kompanija Tetra Pak i Udruga Lijepa naša drugu godinu za redom provode ekološki projekt Eko paket. Ove je godine projekt zaživio u sedam hrvatskih županija te se uključilo čak 25 vrtića, odnosno osnovnih i srednjih škola, s gotovo 120 prijavljenih radova. Najkreativnije učeničke radove organizatori su i nagradili.

Edukativno-zabavni projekt Eko paket pokrenut je kako bi djeca već u ranoj dobi naučila ispravno odlagati upotrijebljenu Tetra Pak ambalažu, ali i saznala načine njezine reciklaže i ponovne upotrebe te na taj način sudjelovala u očuvanju okoliša i vlastitog zdravlja.

Tijekom dva mjeseca trajanja ovog projekta školarci i djeca vrtićke dobi su u svojim školama i vrtićima odvojeno prikupljali upotrijebljenu Tetra Pak ambalažu (ambalažu za sokove i mliječne proizvode) te je odlagali u kutije Eko paketa koje je pripremio i poslao Tetra Pak.

Svi vrtići i škole uključene u projekt paralelno su sudjelovale na nagradnom natječaju koji je bio i tematski prilagođen svim dobnim skupinama. Osmišljavanje imena zaštitnog znaka akcije, crtanje, slikanje, pisanje priča i izrada skulptura samo su neke od maštovitih kreacija koje su izradili školarci u suradnji sa svojim mentorima.

Natječajem se birao najkreativniji rad, najzanimljivije ideje, ali i nagrađivao trud i vrijeme uloženi u osmišljavanje dodatnih aktivnosti u promoviranju ekoloških poruka projekta.

Stručni žiri kojeg su činili predstavnici tvrtke Tetra Pak i Udruge Lijepa naša, imao je zadatak izabrati najbolji rad u svakoj starosnoj skupini, te ih nagraditi vrijednim nagradama.

Pobjednici ovogodišnjeg natječaja Eko-paket i dobitnici nagrade u iznosu 5.000,00 kuna su:
Dječji vrtić Zvirek, Stubičke Toplice – u vrtićkom uzrastu
I. Osnovna škola Varaždin, Varaždin – u starosnoj skupini 1. – 4. razred osnovne škole
Osnovna škola braće Radić, Zagreb – u starosnoj skupini 5. – 8. razred osnovne škole i srednjoškolci
Posebno priznanje za svoje aktivnosti i promociju ideja i poruka o važnosti očuvanja okoliša na društvenim mrežama dobili su Osnovna škola Kantrida, Dječji vrtić Zvirek i Osnovna škola Vugrovec-Kašina. Kako su ovogodišnji radovi premašili očekivanja, a prema odluci organizatora, svi vrtići i škole uključene u projekt bit će nagrađene posebno dizajniranim Eko-paket bilježnicama od recikliranog papira.

Sve su nagrade uručene na održanoj završnoj svečanosti u Zagrebu.

objavio: Marijana Krilić   datum: 14. 5. 2013.