DAN PLANETA ZEMLJE

22. travnja (srijeda) u brojnim se državama svijeta obilježila 45. obljetnica Dana planeta Zemlje. U našoj smo je školi obilježili vrlo kreativnim i poučnim projektnim danom u kojem su sudjelovali svi učenici od 1. do 8. razreda.

Raspored radionica i podjela učenika po skupinama za predmetnu nastavu nalazi se na panou ispred zbornice.

Dan planeta Zemlje obilježava se svake godine 22. travnja.

Cilj Dana planeta Zemlje je skrenuti pozornost na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog globalnog onečišćenja. Stoga se ovim obilježavanje želi usmjeriti na zaštitu prirodnih resursa.

I ove godine u obilježavanju Dana planeta Zemlje sudjelovala je i naša škola. Bio je to dan bez školskih knjiga. Učenici su podijeljeni u različite skupine sudjelovali u zanimljivim radionicama. Kroz igru, smijeh, crtež i ples učenici su učili kako očuvati naš planet.  Učenici razredne nastave izradili su plakate kojima su upozorili na važnost očuvanja biljnog i životinjskog svijeta.

Aktivno su sudjelovali i u prezentaciji koja se održala u holu škole. Recitirali su Zemlji za imendan, glumili u igrokazima, pjevali , plesali, a na kraju pokazali i zavidno znanje u Eko kvizu. Dašak te dobre atmosfere koje ja vladala taj dan u školi pokušat ćemo vam prenijeti putem nekoliko fotografija.

Izvješće

Jučer, 22.4.2015., godine učenici Osnovne škole braće Radić obilježili su Dan planeta Zemlje.

Izmiješani su bili učenici prvog i drugog razreda. Radili su u skupinama zaštićene životinje i proljetnice. Na četvrtom satu išli su u hol škole gdje se održala mala priredba i tamo su svi učenici plesali i recitirali. Bio je i mali kviz i učenici su bili sretni.

Dan planeta Zemlje su obilježili da ljudi više ne zagađuju Zemlju i da bude sve čišća i ljepša.

Melani Lukenda 2.a

objavio: Slavenka Hinić Tešović   datum: 22. 4. 2015.