Vrijeme

VRIJEME U ZAGREBU

11. memorijalni turnir "Željko Matić" 2019.
Memorijalni turnir "Željko Matić"

Petak 31. 5. 2019. bio je u našoj školi dan namijenjen sportu, sportskim igrama i druženju. Održan je tradicionalni Memorijalni turnir "Željko Matić".

Učenici nižih razreda sudjelovali su na Memorijalnom turniru „Željko Matić“ natječući se u dvorani u raznim disciplinama..

U prijepodnevnim satima održala su se međurazredna natjecanja u različitim igrama poput nizanja predmeta na stalak, „sadnje krumpira“, ležeće štafete i gađanja u metu. Učenicima su bile zanimljive i igre u kojima su morali surađivati kako bi postigli cilj.

Atmosfera je bila natjecateljska ali i prijateljska, učenici su bodrili natjecatelje i izmjenjivali se u igrama. Na kraju su svi razredi dobili Pohvalnice za sudjelovanje na turniru i slatke pakete kojima su se odmah počastili.

Naveseliji su bili najmlađi sudionici, ali i „veliki“ su rado pozirali za fotku.

Nažalost kiša je poremetila raspored aktivnosti pa su natjecanja koja su trebala biti održana na vanjskim terenima škole održana naknadno uz slijedeće rezultate:

STOLNI TENIS

Ove godine stolni tenis se je igrao u pojedinačnoj konkurenciji.  Od prijavljenih 26 igrača prva tri mjesta osvojili su:
1. Mjesto – TEO LAZIĆ
2. Mjesto – ENDI BILIĆ
3. Mjesto – ANTONIO KUTLIĆ

ODBOJKA NA PIJESKU

Za turnir odbojke na pijesku se je prijavilo 14 ekipa po četiri igračice. Bila je vesela atmosfera s puno dobrih poena i aseva. U tijesnoj borbi u finalu s 2 : 1 u setovima pobijedila je ekipa u sastavu:
Mariela Brnadić, Martina Klarić, Melani Bilkić i Ivona Jukić. Drugo mjesto i srebrne medalje osvojile su: Martina Gašparovski, Marina Kutlić, Pia Karla Starčević i Una Kreković. Izvrsno treće mjesto osvojla je ekipa učenica 5.razreda: Magdalena Jagustin, Tara Marušić, Klara Šiptar i Valentina Šimić.

BOĆANJE

Turnir iz boćanje se je održao drugu godinu za redom kao sport „ naših starih“ koji pokušavamo osuvremeniti. Igralo se je u parovima i bilo je jako napeto. Od 24 prijavljena para prva tri mjesta osvojili su:
Zlatne – SARA MAZREK I ENA HRŽINA
Srebrne – EMA RADANOVIĆ I ADRIJANA ĆIRIĆ
Brončane – IVA MIJATOVIĆ I SARA MARIJAN

U okviru memorijalnog turnira održan je i šahovski turnir. Na šahovskom natjecanju nastupilo je 48 učenika iz 8 osnovnih škola, što je rekordan broj učesnika na našem turniru. Igralo se 7 kola, a  rezultati najbolje trojice igrača iz svake ekipe obračunavali su se za ekipni poredak. Nakon žestoke borbe konačni poredak je slijedeći: