Prirodoslovni muzej - 7. razredi

PRIRODOSLOVNI  MUZEJ  ZAGREB

Dana 27.01.2011. god 7. razredi su posjetili Prirodoslovni muzej u Demetrovoj ulici. Prije ulaska u muzej svi smo se fotografirali ispred Baltazar grada, a neki su se i provozali podmornicom prof. Baltazara.

Luka i Matija u podmornici prof. Baltazara

Petrografsko-mineraloška zbirka je bila zatvorena zbog proširivanja i popunjavanja, pa smo posjetili samo zoološku zbirku. Tu smo imali bliski susret sa svijetom živih paukova i škorpiona. Pogledajte koliki su!

Škorpion                                                                 Tarantula

Našlo se tu prepariranih životinja od riba preko sisavaca do ptica i leptira.

Popunjavanje listića terenske                              Morski pas

Tropski leptiri                                                           Rogovlje, kosti, okamine

Pročitajte kako su doživjele posjet muzeju učenice Maja i Tereza .

A TRIP TO THE MUSEUM OF NATURAL HISTORY

It was Thursday and we went to the Museum of Natural History.. We had some tasks to do and we were very excited.

When we arrived we took some photos and started looking around. Then our guide came and we went to see a spooky room with a lot of spiders and scorpions. I couldn`t look at them but my friends could. After the first room with spiders we went into the second room with spiders whitch was quite small. Then we visited a room with many kinds of birds.

I saw beautiful and interesting birds with long wings and beaks. We also saw many kind of fish, marine and river fish. We saw some big and very interesting sharks, beautiful and ugly fish. After that incredible room we visited another interesting room with bugs and beautiful butterflies. We learned a lot about animals without backbone (invertebrates) and they were incredible too.

After the tour we took some photos of cartoon heros which were in front the museum and had lots of fun! At the end we said goodbye to our guide and went home. It was fun!!!

BY:  Tereza  Švigir  7.c    šk 2010./2011.g.

POSJET  PRIRODOSLOVNOM MUZEJU

Hrvatski prirodoslovni muzej jedan je od najvećih i najznačajnijih muzeja u Hrvatskoj. Smješten je na zagrebačkom Gornjem gradu i predstavlja jednu od najvažnijih kulturnih institucija Zagreba, ali i Hrvatske.  Muzej temelji svoje djelovanje na svijesti o bogatstvu hrvatske prirodne baštine.

27.siječnja 2011.godine sedmi razredi Osnovne škole braće Radić posjetili su Hrvatski prirodoslovni muzej.

Posjetitelj muzeja može razgledati izložbe mineraloškog i zoološkog odjela, a uz njih postoje i botanički i geološki odjel. Zoološki odjel,kojeg smo posjetili, podijeljen je na zbirke kralješnjaka, kukaca, mekušaca, beskralješnjaka i zbirku tkiva za DNA analize.

Najprije smo gledali zbirku beskralješnjaka, među kojima su biospeleološka zbirka (podzemne životinje), morski beskralješnjaci,pauci,rakovi.                Nakon raznolikih beskralješnjaka slijedila je zbirka mekušaca. Vidjeli smo tu glavonošce (lignje, sipe, hobotnice), puževe, školjkaše. Zatim smo gledali zbirku kukaca, Ona sadrži tvrdokrilce, špiljske kornjaše, leptire, opnokrilce, dvokrilce, raznokrilce,  ravnokrilce  i tulare. Posljednja je na redu bila zbirka kralješnjaka. U kralješnjake ubrajamo sisavce, ptice, vodozemce, gmazove i ribe. Time je završio naš obilazak tog lijepog, svrsishodnog i zanimljivog muzeja.

Svijet postaje sve manji, mnoge životinjske vrste su izumrle kroz povijest.Svaka ta zajednica životinja, njeno iskustvo, njeni prirodni okviri, te nasljeđe zanimljive su teme.

Hrvatski prirodoslovni muzej ustanova je s bogatom tradicijom koja prikuplja, stručno i znanstveno obrađuje, te prezentira razvoj prirode i čovjeka na hrvatskim prostorima. Posjetite  Hrvatski prirodoslovni muzej i istražite prirodnu raznolikost svijeta!

Maja Maslić, 7b                               školska godina 2010./2011.

objavio: Ljiljana Pavlek datum: 28.03.2011.