VRTIM ZDRAVI FILM

Pogledajte još jednu reportažu o našim učenicima u ulozi snimatelja

Kako nam je bilo pogledajte pod opširnije.

PROJEKT VRTIM ZDRAVI FILM

1. PODACI O PROJEKTU

Projekt povodi: Hrvatski školski športski savez

Projekt podržavaju: Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta, Ministarstvo zdravlja, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Agencija za odgoj i obrazovanje

Edukativne materijale pripremili: doc. dr. sc. Darija Vranešić Bender, dipl.ing. (KBC Zagreb i Vitaminoteka), Mirja Jošić, dipl.ing. (Vitaminoteka), Sandra Krstev Barać, mag.nutr. (Vitaminoteka),

Ines Jerčinović, prof. kineziologije

Stručna redaktura brošure:  Aleksandra Malešević, dipl. ing. nutricionizma (Nestlé Adriatic)

mr. sc. dr. Ljiljana Stanivuk, subspecijalista iz ishrane zdravih i bolesnih ljudi, Bosna i Hercegovina, prof.  Petrica Ružić,  Društvo za ishranu, Srbija

2. OSNOVNO

Projekt VrtimZdraviFilm za cilj ima educirati učenike sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću.  Na taj način naše poruke dopiru do učenika u fazi u kojoj formiraju svoje stavove i ponašanja te im pomažemo da usvoje zdrave navike koje će biti njihovih života i u kasnijoj dobi.

Prva sezona projekta obuhvatila je 7 škola i 515 djece. Druga sezona projekta obuhvatila je više od 1.800 učenika iz 24 škole, te je projekt imao nacionalnu pokrivenost. Tijekom obje sezone podršku Projektu dali su vrhunski hrvatski sportaši. Sportaši koji su dali podršku Projektu: Zoran Primorac, Filip Ude, David Šain, Martina Zubčić, Snježana Pejčić, Ivan Horvat, Aleksej Puninski, Ana Herceg, Gordan Kožulj.

U trećoj sezoni 2013/2014 u projekt  će biti uključeno 43 škole odn. 2.600 djece.

Edukativni materijali kreirani su od strane stručnjaka nutricionizma te su usklađeni su s preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

3. CILJEVI

GLAVNI CILJEVI PROJEKTA SU:

• edukacija učenika o zdravim prehrambenim navikama
  • poticanje učenika na povećanje tjelesne aktivnosti.

SEKUNDARNI CILJEVI PROJEKTA SU:

• unaprjeđenje znanja učenika o poboljšanju kvalitete života putem prehrane i tjelesne aktivnosti senzibilizacijom kroz sportske vrijednosti
  • poticanje okoline (roditelja, učenika i učitelja) da bude spremna na prihvaćanje i podržavanje promjena prehrambenih navika.

4. CILJANE SKUPINE

• učenici od 13 ili 14 godina (7. razred)

učenike će se educirati o zdravim prehrambenim navikama i poticati na bavljenje tjelesnim aktivnostima.

• roditelji - okolina

roditelji su ti koji donose odluke o kupovini, brinu o prehrani učenika, kao i o doručku učenika, obiteljsko okruženje najviše utječe na navike i ponašanje učenika.

• škole - okolina

škole sudjeluju u projektu na način da pružaju logističku podršku u provedbi projekta.

objavio: Natalia Radanović   datum: 15. 1. 2014.