Popis učenika u razredu

Noah Vincelj
David Vukoja

DOBRO DOŠLI NA STRANICU 3.A RAZREDA

Vrijeme tako brzo prolazi, eto nas u 3. razredu.

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

9. rujna obilježili smo Hrvatski olimpijski dan. Simbol ovog dana su bijele majice. Tako smo i mi obukli bijele majice i uputili se u dvoranu škole. Tamo smo se upoznali s dva sporta - rukomet i teakwondo.

NAŠA UČITELJICA

POSJET KNJIŽNICI

U listopadu smo posjetili našu školsku knjižnicu i opet naučili nešto novo. Naučili smo kako se snalaziti u knjigama koje imaju jako puno podataka - najpametnijim knjigama - enciklopedijama.

PARK MAKSIMIR - TERENSKA NASTAVA

POTRAGA ZA BLAGOM (26.10.2022.)

Kako bismo provjerili što smo u školi naučili o snalaženju u prirodi uputili smo se u Park Maksimir. Tamo smo trebali pronaći blago koristeći se znakovima u prirodi i kompasom.

Nakon dužeg traženja uspjeli smo otkriti gdje je bilo skriveno blago.

Pošto nas je traženje izmorilo, otišli smo na zasluženi odmor. Bili smo jakooo gladni.

Ovo je bila jako zanimljiva i poučna terenska nastava.

NAŠI LIKOVNI RADOVI

DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

17. studenog obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Drugi školski sat smo, nakon odslušane radio emisije, izašli u školsko dvorište i zapalili lampione.

NAVIJAMO ZA HRVATSKU

Pošto naša nogometna reprezentacija sudjeluje na Svjetskom nogometnom prvenstvu, a mi smo njihovi navijači, a utakmica se igrala za vrijeme nastave, naravno da smo morali gledati utakmicu i navijati.

VEČER MATEMATIKE

1. prosinca sudjelovali smo u Večeri matematike. Shvatili smo da se matematika nalazi svuda oko nas, pa čak i u nekim igrama koje vrlo rado igramo. Bilo je zanimljivo na ovaj način vježbati matematiku.

PONOVNO NAVIJAMO

BOŽIĆNA PRIREDBA

Približili su nam se i božićni praznici. U školi se održala priredba na kojoj smo nastupali.

Došao je i kraj 1. polugodišta.

Želimo svima SRETAN BOŽIĆ I NOVU GODINU.

Praznici su brzo prošli. Ponovno smo u školi. Počelo je drugo polugodište.

PONOVNO U KNJIŽNICI

Ponovno smo posjetili našu školsku knjižnicu da bi se upoznali s enciklopedijama na internetu.

Ovako izgledaju naše pahuljice.

NATJECANJE U GRANIČARU

Ove godine po prvi put naša škola sudjeluje u natjecanju iz graničara. Imamo čast da s učenicima 3.b razreda predstavljamo našu školu.

Natjecanje se održalo 28.1.2023. u Domu odbojke na Mladosti. Igrali smo protiv trećeg razreda Osnovne škole Sesvete. Nadmoćno smo pobijedili učenike iz Sesveta s 15:3 i 15:6. Podršku u igri pružali su nam roditelji.

2. krug

2. krug natjecanja održao se 11.2.2023. u Područnoj osnovnoj školi Pongračevo. Igrali smo protiv četvrtih razreda Osnovne škole Rudeš. Nakon neizvjesne borbe pobijedili smo 2:1 (12:11; 11:15; 13:11). S ovom pobjedom ušli smo među osam najboljih u Gradu Zagrebu (prijavljeno je bilo 36 ekipa).

MASKENBAL I VALENTINOVO

14. velječe obilježili smo Valentinovo i Maskenbal. Pogledajte kako je bilo.

ERASMUS+

Od 6. - 10.3.2023. našu školu posjetili su gosti iz Europe. Mi smo nastupali u priredbi dobrodošlice pjevajući pjesme Oda radosti, Zag, Zagi i Himnu škole.

SKRIVENE KALORIJE

15.3. u goste su nam došle studentice medicine. Održale su nam predavanje o skrivenim kalorijama. Naučili smo koja je hrana zdrava, a koja nije i kako napraviti zdrav obrok.

ERASMUS+   -   DAN ŠUMA

Od 27. - 30.3. u našoj školi gostovala je još jedna grupa gostiju iz Europe. I ovaj put smo nastupali u priredbi dobrodošlice.

Također smo u to vrijeme obilježili Dan šuma. U izradi naših radova malo su nam pomogli i naši gosti.

TERENSKA NASTAVA - GORNJI GRAD

4.5. išli smo na terensku nastavu na Gornji grad. Prvo smo sezaustavili kod kule Lotrščak.

Nakon toga uputili smo se prema Muzeju grada Zagreba.

Pošto smo jako ogladnili, u muzeju smo prvo pojeli svoje sendviče.

Nakon toga smo krenuli u razgledavanje muzeja.

Muzej nam se jako svidjeo. Saznali smo mnogo o postanku našeg grada.

Poslije razgledavanja krenuli smo na dogovoreno mjesto sastati se s našim vodićima kroz Gornji grad. Vodići su bili kostimirani.

Podijelili su nas u cehove i dali nam pregače.

Naši vodići su nam kroz zanimljive priče ispričali povijest našeg grada.

Na povratku do autobusa saznali smo nešto i o banu Jelačiću i Hrvatskom narodnom kazalištu.

DAN PLANETA ZEMLJE

Ove godine tema nam je bila ekološki otisak.

ŠKOLA U PRIRODI - SLJEME

Konačno je došla i ta dugoočekivana Škola u prirodi. Dugo smo ju čekali i veselili se. nismo se razočarali. Bilo nam je super. Puno smo toga naučili a i dobro smo se zabavili. Jedva čekamo novu školu u prirodi.

Pogledajte kako nam je bilo.

Rudnik

Sredile smo se za ples

U sobama

Jutarnja tjelovježba

Posjet kapelici

Učimo kemiju

Ispred Doma Crvenog križa

Kod TV tornja

Ručak

Još malo kemije

Prva pomoć

Lude frizure

Diplome

DAN ŠKOLE - MEMORIJALNI TURNIR

26.5.2023.

Dan škole je uvijek krajem školske godine. Obožavamo ovaj dan jer ne moramo nositi knjige u školu. Ovo je dan zabave i druženja. Najviše se radujemo sportskim igrama.

Evo nas na kraju trećeg razreda u kojem se svašta događalo. Tako su se rodile i neke nove ljubavi.

Idemo na zasluženi odmor. Vidimo se na jesen. Nažalost u četvrti razred s nama neće ići naša Kristina jer se seli u drugu školu. Želimo joj da se brzo privikne na novi razred i stekne nove prijatelje. Nadamo se da nas neće zaboraviti i da će nas ponekad posjetiti.

Ljeto, kupanje, more, bazeni - STIŽEMO!