Učenici 3.a u produženom boravku uključili su se u projekt Živimo zeleno 2/Living greenly 2  autorica Ivane Rendulić, OŠ Lipovac i Marine Arambašić, OŠ Ladimirevci. Projektom se želi stvoriti obrazovne sadržaje i u što većoj mjeri ih implementirati u školske kurikulume osnovnih škola i vrtića kako bi u budućnosti svi bili spremniji na nove društvene i okolišne izazove i mogli donositi važne životne i poslovne odluke po modelu kvalitetnijeg i održivijeg načina života.

Ovim projektom će se poticati volonterski, društveni, praktični i kreativno stvaralački rad te i aktivnu participaciju djece u ekološkim aktivnostima škole, lokalne zajednice i šire kroz koje će učenici stjecati navike odgovornog ponašanja prema okolišu i održivom razvoju.
Misli globalno – djeluj lokalno!

RUJAN

MEĐUNARODNI DAN PRAŠUMA, 14.9.

Prašuma, doslovno znači 'stara šuma'. Pogledali smo dokumantarni film o najpoznatijoj prašumi na svijetu; Amazoniji. Učenici su osvijestili  koliko su nam (pra)šume važne za naš opstanak na Zemlji i što znači izreka “Šume su pluća Zemlje”.! Razredni pano zazelenio se prašumskim  biljem i životinjama.

MEĐUNARODNI DAN ZAŠTITE OZONSKOG OMOTAČA, 16.9.

Diljem svijeta 16. rujna obilježava se Međunarodni dan zaštite ozonskog omotača. Ozonski sloj prirodni je štit za život na Zemlji protiv štetnih sunčevih zraka. Pogledali smo poučan animirani film, a glavni lik Ozzy Ozonko je učenike naučio zašto  je važno štititi oZemljin omotač.

SVATKO MOŽE UČINITI NEŠTO ZA SPAS OZONSKOG OMOTAČA!

Kako?

Nećemo upotrebljavati aerosolne proizvode (lakovi za kosu, deodoransi) ni kupovati rashladne i klimatizacijske uređaje koji sadrže CFC (freone) već s oznakom „ne oštećuje ozonski omotač“.

Redovito ćemo kontrolirati uređaje za klimatizaciju, a neispravne popraviti kako ne bi došlo do oslobađanja CFC iz sustava.

Ne smijemo zaboraviti ni osobnu zaštitu od štetnog djelovanja UV-B zraka!

Izbjegavat ćemo predugo izlaganje suncu, posebno u razdoblju između 10 i 15 sati.

Za vrijeme dužeg boravka na suncu zaštitit ćemo se odjećom i pokrivalima za glavu.

Nosit ćemo naočale s UV filtrom.

Učenici 3.a za projekt su izradili razredni plakat koji krasi hol u školi, a Ozonka su oslikali učenici 2.a.