Medijska skupina

MEDIJSKU SKUPINU  (u šk. god. 2010./2011.), čini deset kreativnih učenika 3.b razreda, a pomažu im i "petaši" - prva generacija filmaša i fotografa među učenicima nižih razreda naše škole. Oni su se četiri godine bavili medijima i stoga imaju i te kakve kvalifikacije za ispomoć mlađima koji su željni znanja iz ovoga područja.

Prethodnih se godina vrijedno radilo, a ni uspjesi nisu izostali. Napravljena su dva kratka filma koja su našu školu predstavljala na Lidranu:

• igrano - reklamni film Voda je život
  • lutkarsko - animirani film Dobro je činiti dobro

Filmovi su bili prikazivani tijekom projektnih dana - Dana voda i Dana planeta Zemlje. Oba su tematski vezana uz ekologiju, a poznato je da naša škola ima status Eko-škole. Tijekom Dana otvorenih vrata u šk. god. 2009./10., projekciju filma Dobro je činiti dobro organizirali smo i za roditelje koji su posjetili našu školu.

Neki su učenici medijske skupine  tijekom prošle školske godine, izlagali svoje fotografije u školskim hodnicima povodom projektnih dana, ali to nije sve!

Jana, Ana i Gabrijela (sadašnje "petašice"), svoje su slavne fotke izložile na 52. smotri tehničkog stvaralaštva mladih grada Zagreba, gdje su bile među najmlađim izlagačima umjetničke fotografije. Pohvaljene su od stručnoga povjerenstva, a nakon toga iskustva, Gabrijela i Jana dobile su volju  te su ovoga ljeta završile Školu digitalne fotografije koja je trajala tjedan dana i bila organizirana u Velom Lošinju. Besplatna edukacija, zanimljiva iskustva i druženje s učenicima iz drugih škola, bila je nagrada za sav njihov angažman tijekom 4 godine izvannastavnoga rada.

Novost je i to da su se Gabrijeline i Janine fotke našle na Izložbi u Galeriji Vladimira Horvata (Trg žrtava fašizma), među drugim fotografijama polaznika Ljetne škole fotografije koju organizira Foto-kino savez grada Zagreba.

Što imamo u planu raditi u šk. godini, 2010./11.?

Ove školske godine medijska skupina okupila je nove mlade nade, desetak učenika 3.b razreda. Već na prvim sastancima rodila se ideja - snimit ćemo igrano - animirani film. Budući da je uredništvo našega školskoga lista, slavnoga Ptića, odlučilo da će tema novoga broja biti BON-TON, s veseljem smo prihvatili njihov poziv na suradnju i stoga će se naš novi kratki film, također baviti istom temom.

Do sada, a kraj je mjeseca rujna, osmišljena je priča na temelju koje, polako, ali sigurno, nastaje i scenarij. Ideja je mnogo, a iskusni učenici 5.a i 5.b, nesebično pomažu mlađima. Neki su učenici već izradili i dio scenografije koja će nam trebati tijekom snimanja, neki se opet pripremaju za audiciju na kojoj će se izabrati glavne uloge, a dio ekipe razrađuje ideje oko svih drugih detalja.

I još jedna novost.... enlightened

Ovoga će se puta pokušati animirati predmeti jer je to nešto čime se do sada nikada nismo bavili, a i zato jer nastojimo biti suvremeni. U svakom slučaju, brojni su izazovi pred nama i ove škoske godine.

Nadamo se da smo pobudili vašu znatiželju i da ćete pratiti naš rad na ovim stranicama.

Posla imamo "preko glave", ali mu se veselimo i jedva čekamo premijeru, na koju ćemo vas, naravno, od srca pozvati. smiley

Voditeljica medijske skupine: Ljiljana Studeni

LIDRANO, 2009./2010.

Učenici Medijske skupine, u šk. god. 2009./2010., sudjelovali su na natjecanju Lidrano, gdje su predstavljali našu školu s animiranim lutkarskim filmom "Dobro je činiti dobro". Prvi su se puta okušali u stvaranju jednog pravog animiranog filma, što nije bilo lako i zahtijevalo je mnogo rada i angažmana.

To je već drugi puta da sa svojim uradcima sudjeluju na Lidranu, a ove godine stručno povjerenstvo sjetilo se i njihovog prošlogodišnjeg filma "Voda znači život" kojemu je "za dlaku" izmaknuo prolaz na državnu razinu natjecanja.

NEĆEMO ODUSTATI! smiley

Izvješće sa 52. Smotre tehničkog stvaralaštva mladih grada Zagreba

Dana, 20. ožujka 2010. godine u OŠ Sesvetska Sela, Sesvete, u vremenu od 8,00 do 14,00 sati održana je 52. Smotra tehničkog stvaralaštva mladih grada Zagreba. Organizator smotre bilo je Društvo pedagoga tehničke kulture grada Zagreba.

Na smotri su sudjelovali učenici od 4. do 8. razreda osnovnih škola i srednjih škola   grada Zagreba, koji su predstavili svoje radove iz područja fotografije i robotike.

Našu školu predstavljale su tri učenice 4. a razreda koje pohađaju Medijsku skupinu i koje su izložile svoje najuspješnije fotografije: Jana Čorić, Ana Božinović i Gabrijela Miklenić te tri učenika 6. razreda, s najboljim  radovima iz područja robotike.

Za vrijeme smotre učeničke radove procjenjivali su članovi povjerenstva, a najbolje su i nagradili.

Na ovogodišnjoj smotri koja je bila vrlo dobro organizirana, moglo se vidjeti mnoštvo neobičnih i zanimljivih radova.

Učenice 4.a razreda naše škole bile su među najmlađim sudionicima na Smotri. Članovi povjerenstva pohvalili su njihove fotografije te ih tako potaknuli da se i dalje bave ovom umjetnošću.

Napisala: Ana Božinović, 4.a razred

« Svibanj 2024 »